Aktualności
Zgrupowanie szkoleniowe kl.8a
- Uczniowie-pływacy z klasy 8a przebywali w dniach od 2 do 7 września br. na zgrupowaniu klimatyczno-szkoleniowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku pod opieką trenerki Doroty Dudek-Szpary i wychowawcy Anny Jedlińskiej. Na początku obozu uczniowie-zawodnicy wchodzili powoli (po wakacyjnej przerwie) w reżim treningowy. Codziennie rano odbywał się trening pływacki na basenie, później trening na hali sportowej, na siłowni lub na stadionie. Po obiedzie, korzystając z pięknej pogody, oświęcimscy pływacy odbywali piesze wycieczki podziwiając po drodze piękne widoki Beskidu Śląskiego. Odwiedzili Chatę Wuja Toma, Chatę na Groniu, zaliczyli Skrzyczne, spacerowali po Szczyrku wzdłuż Żylicy, a nawet załapali się na oglądanie letnich zawodów w skokach narciarskich. Wieczorami był czas za zajęcia z wychowawcą. Tygodniowy obóz był wypełniony zajęciami, ale dlatego pewnie upłynął szybko. To już ostatni obóz sportowy w tym składzie, więc uczniowie-pływacy korzystali z niego pełną piersią.
Pasowanie na ucznia
- 1 września 2024r. podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyło się pasowanie na uczniów dzieci klas pierwszych. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły p. Krzysztof Jakubik. Pierwszaki otrzymały również dyplomy rożki słodkości .
Wczoraj przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki!
Witajcie w naszej szkole!
Rok szkolny 2024/2025 oficjalnie otwarty
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
Z radością przywitaliśmy Was na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2024/2025!
Po wakacyjnej przerwie wracamy do szkolnych ławek z nową energią, gotowi na kolejne wyzwania i osiągnięcia.2 września spotkaliśmy się na uroczystej inauguracji roku szkolnego, która odbyła się hali sportowej, najpierw rok szkolny rozpoczęły klasy od 4 do 8, a następnie klasy od 1-3.
Klasy pierwsze uroczyście złożyły ślubowanie.W tym roku czeka nas wiele ciekawych inicjatyw, planów treningowych i zawodów, które wzbogacą proces edukacyjny i sportowy oraz umożliwią Wam rozwijanie swoich pasji. Nasza kadra nauczycielska przygotowała ambitne plany, które pomogą Wam zdobyć nie tylko wiedzę, ale i umiejętności sportowe.
Życzymy wszystkim udanego startu, wytrwałości w nauce i wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Razem stworzymy wspaniałą atmosferę, która sprzyja rozwojowi i wspólnemu osiąganiu celów.
Powodzenia 🍀
Wolontariat
Szkoła pełna Talentów
Nasza szkoła już po raz 3 przystąpiła do akcji "Szkoły pełne talentów".
Bardzo prosimy o Wasze wsparcie w zdobywaniu Talenciaków, które możecie otrzymać podczas zakupów w sklepie Lidl.
Zdobyte Talenciaki możecie zarejestrować sami lub wrzucić do skrzynek znajdujących się przy wejściach do naszej szkoły, a my je zarejestrujemy.
Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym powodzeniem dzieki czemu nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne dla dzieciaków, liczymy na Waszą pomoc i tym razem
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/udostepnenie?cid=52314&aid=99&fbclid=IwY2xjawE-6UtleHRuA2FlbQIxMQABHSeYUg7BzMe7cbTrxJrz0XChDd83C5c8CK-zAeP1lh0abYBiUW1qBs90eQ_aem_fS3iFjYQwi5AfZGN7jJeKQ
Obóz tenisowy
Obóz pływacki
Obóz sportowy dyscyplina pływanie 🏊♂️🏊🏻♀️
🚌WYJAZD 2.09.2024
🙋🏻♀️ZBIÓRKA 21:30 przy KRYTEJ PŁYWALNIA W OŚWIĘCIMIU
🚌POWRÓT 13.09.2024 w godzinach porannych
🎒🧳Bardzo prosimy o ograniczenie bagażu do minimum.
🛖Przypominamy, że śpimy w domkach - proszę spakować ciepły dres.
❌Nie zabieramy karimat/mat
🤐Jeżeli dziecko ma chorobę lokomocyjną - proszę spakować leki na drogę powrotną
➡️CO ZABIERAMY:
1. Strój kąpielowy sportowy, czepek, klapki, okularki
2. Bielizna
3. Ręczniki: pod prysznic,na basen, na plaże
4. Obuwie: klapki, na hale, do biegania, do chodzenia
5. Stroje sportowe: koszulki, spodenki, ciepły dres, bluzy, spodnie od dresu lub leginsy
6. Kurtka przeciwdeszczowa
7. Nakrycia głowy: czapka z daszkiem, ciepła czapka
8. Środki higieny osobistej
9. Plecak
10. Kask na rower
13. Bidon
14. Krem z filtremLEKI: Wszystkie lekarstwa jakie zażywają zawodnicy muszą, być spakowane do osobnego woreczka oraz przekazane trenerowi w pierwszym dniu obozu wraz z instrukcja dawkowania oraz pozwoleniem na ich podawanie.
ZAKAZ POSIADANIA: - scyzorykow, - ostrych narzędzi, - zapalniczek, - przedmiotów które mogą
*wzniecic ogień.Jeżeli mają rękawiczki na rower to proszę by zabrali przydadzą się na kajakach
Uczestnik obozu musi mieć aktualną kartę sportowca oraz karta kwalifikacyjna na obóz, która musi zostać uzupełniona i oddana najpóźniej w dniu wyjazdu.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Relacja z przebiegu pobytu półkolonistów w drugim tygodniu półkoloniiletniej organizowanej w szkole.
Na początku tygodnia dzieci wzięły udział w zorganizowanych wycieczkach do Apilandii - Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej oraz do Wioski Indiańskiej "Arapaho" w Zalesiu.
Podczas pierwszej wycieczki dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych tworzenia świeczek oraz zwiedzały Multimedialne Centrum Pszczelarstwa. Obejrzały również film na temat pracy pszczelarza.
Wycieczka do Wioski „Arapacho” w Zalesiu dała dzieciom możliwość przebywania na łonie natury, poznania zwyczajów życia Indian oraz wykonywania zadań sprawnościowych w terenie pod okiem wodza Indiańskiego oraz Indianek.
Ponadto w ramach korzystania z atrakcji półkolonijnych dzieci wzięły udział w zajęciach alpakoterapii. Dały one możliwość spotkania się z alpaklami oraz spaceru z tymi niezwykłymi zwierzętami na terenie zielonym przy szkole. Prowadzone były przez Centrum Dogoterapii i Alpakoterapii "Serce Psa i My" w Kozach.
W trakcie pobytu na półkolonii dzieci uczestniczyły również w Święcie Policji organizowanym przez Komendę Powiatową Policji na terenie miasta Oświęcim. Wydarzeniu towarzyszył piknik profilaktyczno – edukacyjny.
W kolejnych dniach dzieci wzięły udział w wydarzeniu kulturalnym, którym były 6 urodziny Ratusza Oświęcimskiego i Muzeum Zamek w Oświęcimiu.
Na półkolonii odbył się "Malarski piknik pod palmami" pod hasłem "Malujemy wakacje" oraz olimpiada sportowa na wesoło.
W ostatnim dniu dzieci wzięły udział w warsztatach aromaterapii, poznając różne zapachy świata oraz tworzac własne perfumetki.
Półkolonistom i półkolonistkom życzę radosnych i udanych wakacji!
Kierownik Monika Gibała
74
Relacja z półkolonii letniej.
Za nami pierwszy tydzień półkolonii organizowanej w naszej szkole. Półkolonia przebiega pod hasłem: Wakacyjna przygoda czeka !
W trakcie tego tygodnia półkolonistki i półkoloniści mieli okazję korzystać z dmuchanego placu zabaw oraz zjeżdżalni dla dzieci w hali sportowej. Spędzali rekreacyjnie czas w Bawialni Family Fun w Oświęcimiu oraz na placach zabaw na terenie miasta. Chętnie korzystali ze spacerów oraz spędzali piknikowo czas na terenach zielonych i na Bulwarach Miejskich.
Dnia 18.07 odbyło się na półkolonii spotkanie z pracownikami policji dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.
Ponadto dzieci uczestniczyły w pokazie edukacyjno - przyrodniczym z edukatorką zapoznając się z różnymi gatunkami płazów, takimi jak żaby, rzekotki drzewne, kumaki i alamandry. Obserwowały je z bliska i zapoznawały się ze specyfika życia tych zwierząt. Aktywny wypoczynek uczestnikom i uczestniczkom półkoloniiu możliwia regularne korzystanie z sali gimnastycznej oraz halisportowej, gdzie odbywają się mecze i zabawy ruchowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia artystyczne oraz zabawy z użyciem różnego rodzaju klocków. Dzieci oczekują na kolejne atrakcje zaplanowane w drugim tygodniu półkolonii, które zostaną opisane w kolejnej relacji o przebiegu półkolonii.
Kierownik Monika Gibała
43
Zakończenie roku szkolnego klasy 1-3
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla lklas 1-3
Zakończenie klas 4-7
- 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szolnego dla klas 4-7.
Po oficjalnym wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu humnu wychowawcy klas nagrodzili wyróżniających się uczniów. Następnie trenerzu przedstawili osiągnięcia sportowe swoich podopiecznych.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych latach.
Zakończenie szkoły klasy ósmej
- W ubiegły czwartek oficjalnie pożegnaliśmy klasę ósmą.
Oto kilka słów dla naszych ósmoklasistów:
Zakończenie szkoły podstawowej to chwila, która symbolizuje nie tylko koniec pewnego etapu edukacyjnego, ale także początek nowej, ekscytującej przygody w szkole średniej.► Ósma klasa to czas, który niesie ze sobą wiele emocji. To moment, kiedy żegnacie się z nauczycielami, którzy przez lata wspierali Was w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu pasji. Pożegnania te często bywają trudne, bo przecież nie tylko uczyliście się od nauczycieli, ale również budujecie z nimi silne więzi. Nie zapominajmy także o przyjaźniach, które powstały w murach naszej szkoły. Wspólne przerwy, wycieczki, projekty i codzienne rozmowy to coś, co na długo pozostanie w Waszej pamięci.
►Zakończenie ósmej klasy to także moment podsumowań. Patrząc wstecz, widzimy Wasze osiągnięcia – te małe i te duże. Każdy sprawdzian, każde wypracowanie, każda prezentacja to kroki, które przybliżały Was do tego dnia. Były też wyzwania, które nauczyły Was wytrwałości i umiejętności radzenia sobie z trudnościami. To wszystko przygotowało Was na kolejne etapy waszej edukacyjnej drogi.
► Przed wami szkoła średnia – nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe przedmioty i nowe możliwości. To czas, kiedy możecie bardziej skoncentrować się na waszych zainteresowaniach i pasjach. Wybór szkoły średniej często wiąże się z wyborem kierunku, który was interesuje. To ekscytujące, ale i wymagające, bo otwiera przed wami świat pełen możliwości, ale też obowiązków.
Życzymy POWODZENIA!
W tym dniu wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższą średnią, czyli:
Szymon Kubica, Mikołąj Lorek, Szymon Malinkiewicz, Kornelia Merta i Antonina Tobiasz.
Statuetkę "Najlepszy z Najlepszych" otrzymał Mikołaj Lorek.
Przyznane zostały również wyróżnienia za osiągnięcia sportowe.
Najlepszy z najlepszych w kategorii:
♦ pływanie- Karolina Pęczek,
♦ piłka nożna- Filp Zguda,
♦ tenis ziemny- Antonina Tobiasz
Gratulujemy!
Pożegnalne kiełbaski 3a
- Klasa 3a pożegnała się ze sobą zabawą podczas spotkania z kiełbaskami.
Konkurs plastyczny "Pola nadziei-Oświęcim 2024"
Nasi uczniowie wzieli udział w konkursie plastycznym "Pola nadziei- Oświęcim 2024" zorganizowanym przez Fundację ,,Pomnik Hospicjum Miasta Oświęcim” w Oświęcimiu.
1 miejsce w kategorii klas 4-8 zdobyła Laura Paluch.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Dojrzałość szkolna
Kilka słów …
… DO RODZICÓW UCZNIÓW KL. 1 SP
Dojrzałość szkolna
Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka. Razem
z dzieckiem wydarzenie to przeżywają rodzice – z jednej strony radość (moje dziecko idzie do szkoły), z drugiej niepokój (czy da sobie radę).
To w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w rzeczywistości szkolnej zależy od stopnia jego dojrzałości szkolnej. A DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA to taki poziom rozwoju intelektualnego, emocjonalno-społecznego i fizycznego dziecka, który pozwala sprostać obowiązkom szkolnym.
Zatem nie tylko ZNAJOMOŚĆ LITEREK, UMIEJĘTNOŚĆ PISANIA I CZYTANIA jest jedynym warunkiem dobrego startu w szkole. Oceniając gotowość naszego dziecka do podjęcia obowiązku szkolnego zwróćmy uwagę na rozwój wszystkich w/w sfer.
-rozwój umysłowy – to rozwój funkcji poznawczych, które umożliwią osiąganie dobrych wyników w nauce: zdolność skupienia uwagi, zapamiętywania, odtwarzania materiału, prawidłowy rozwój mowy.
-rozwój fizyczny – stosowne do wieku ukształtowanie kości, mięśni, narządów zmysłów, które zapewnią odpowiednią odporność dziecka na długie siedzenie w ławce, na zmęczenie, wysiłek fizyczny. Bardzo ważna w rozwoju motorycznym dziecka jest sprawność rąk - niezbędna przy nauce pisania.
-rozwój emocjonalno-społeczny – rozwój układu nerwowego, który zapewnia dostateczną motywację do nauki, umiejętność panowania nad sobą, umiejętność bycia w grupie, podporządkowywania się poleceniom, dostosowywania się do wymagań grupy.
Ideałem byłaby harmonia i równy rozwój powyższych sfer. Jednak często dochodzi pomiędzy nimi do mniejszych lub większych różnic. Wskazane jest więc, by rodzice bacznie obserwowali rozwój dziecka, towarzyszyli i pomagali w wyrównywaniu niedociągnięć. Odbywać się to może we wspólnej zabawie i nauce.
Warto przez wakacyjne tygodnie zadbać o wszechstronny rozwój dziecka:- ćwiczmy ręce: możemy budować zamki z piasku, lepić plastelinowe ludziki, malować farbami, rysować, wycinać, wyrabiać wspólnie ciasto, lepić np.: pierogi;
- ćwiczmy orientację: spacerujmy po lesie (w prawą i lewą stronę), układajmy szyszki;
- usprawniajmy mięśnie: grajmy w piłkę, możemy jeździć na rowerze, wędrować po górach, pływać;
- wzbogacajmy język: rozmawiamy z dzieckiem, odpowiadamy na wszystkie zadawane pytania, czytamy książki (zwracamy uwagę na poprawną wymowę)
- rozwijamy spostrzegawczość wzrokową i słuchową poprzez np.: domino, puzzle oraz– czytanie bajek i opowiadań
- wdrażamy do systematyczności i samodzielności np.: dziecko sprząta zabawki (dzieci wyręczane przez rodziców ciągle coś gubią i nie potrafią się zorganizować)
- kształtujemy pozytywną motywację do nauki – należy traktować pójście do szkoły, jako coś naturalnego; nie straszyć lecz opowiadać o swoich przyjemnych wspomnieniach ze szkoły
- zapewnijmy możliwość kontaktu z rówieśnikami (wyrabia umiejętność współżycia
w grupie)
Stymulując rozwój pamiętajmy o indywidualnych potrzebach i predyspozycjach dziecka.
https://wikilistka.pl
Pedagog szkolny
Podsumowanie programu
- Zakończyliśmy Program Edukacyjny "Alfabet Logopedyczny".
Przez cały rok szkolny na zajęciach ćwiczyliśmy buzię i język oraz wymowę, wykonując kolejno zadania Alfabetu.
Zakończenie roku szkolnego
Kl. 1b zwiedzanie wystawy Makowski oczami Seniorów w Dzienny Domu Pomocy
- Uczniowie klasy 1b uczestniczyli we wspaniałych warsztatach dotyczących twórczości oświęcimskiego artysty Tadeusza Makowskiego. Oprócz zwiedzania mieli również możliwość wykonać samodzielnie pracę plastyczną.
Archiwum Aktualności